Manicure – jakie preparaty używać?

Przedmiotem tego tekstu będą różnego rodzaju metody, które pozwolą nam uczynić nasze paznokcie pięknymi i zdrowymi. Obecnie w salonach wykorzystuje się mnóstwo przeróżnych metod, które pozwolą nam osiągnąć zamierzony efekt. Najbardziej znana i przed długi czas stosowana metoda to manicure tradycyjny. Polega ona na tym ze skórki usuwa się mechanicznie, podobnie też szlifuje się płytkę paznokciową. Nie używa się żadnych łagodzących substancji. Warto pamiętać, że wycinanie skórek prowadzi do tego, że one odrastają, a przy tym stają coraz bardziej grube. Nie jest to metoda szczególnie polecana osobom, które chcą na trwale upiększyć swoje paznokcie.

Kolejną metodą jest oczywiście manicure biologiczny czyli zabieg, w trakcie którego wykorzystuje się wyłącznie takie substancje, która nie szkodzą organizmowi, a przy nie są stosuje się żadnych ostrych narzędzi, które negatywnie wpływają na delikatną płytkę paznokciową. Paznokcie w tej metodzie są poddawane specjalnej kuracji z wykorzystaniem wody, olejków oraz różnego rodzaju preparatów witaminowych. Po takim zabiegu na paznokcie nakłada się specjalną maseczkę regenerującą. Następna metoda zdobienia paznokci to tak zwana metoda oliwkowa. Jest ona bardzo lubiana i często stosowana przez klientki salonów kosmetycznych.

Polega ona na tym, że paznokcie są maczane wcześniej w ciepłej, rozgrzanej oliwie z dodatkiem witamin, minerałów i innych substancji pomocniczych. Zabieg jest bezbolesny, a przy daje naszym paznokciom odetchnąć od nieprzyjemnych zabiegów. Po takiej kuracji paznokcie są skracane, a następnie nadaje się im taki kształt, jaki wymarzyła sobie klientka. Następna bardzo dobrze znana i często stosowana metoda to manicure spa, który obejmuje takie zabiegi jak peeling, masaż płytki paznokciowej, do tego masaż skóry dłoni, a także nałożenie alg na paznokcie i dłonie. Metoda jest całkowicie przyjemna, szybka i skuteczna, jeśli chcemy odżywiać nasze paznokcie.Comments are closed.