Liposukcja

Trzecią metodą, która będzie opisana w dzisiejszym artykule jest wyłączenie żółciowo trzustkowe. Brzmi to dość drastycznie, jednak to mało inwazyjna metoda, dzięki której będziemy mogli znowu cieszyć się dobrą formą i ładną sylwetką. Metoda ta polega na usunięciu dwóch trzecich żołądka oraz podzieleniu jelita cienkiego na trzy odcinki. Zmniejszenie żołądka z pewnością spowoduje zmniejszenie ilości przyjmowanego pokarmu, a do tego także organizm będzie wchłaniał zdecydowanie mniej tłuszczu.

Do tego należy pamiętać, że metoda ta zwiększa niebezpieczeństwo powikłań związanych z odżywianiem, w szczególności może powodować anemię, niedobór witamin. Do tego może doprowadzić do przeciążenia cukru, a także zmian trawienia takie jak biegunka, wzdęcia czy cuchnące stolce. Nie jest to metoda w całości odwracalna. Ma jednak także kilka zalet, między innymi pozwala na normalne spożywanie posiłków, do tego  efekt utraty wagi utrzymuje się na naprawdę długi czas. Ostatnią metodą, którą warto opisać, jest RNY, która zapewnia doskonałą kontrolę ilości przyjmowanego pokarmu, a także pozwala zmniejszyć wchłanianie, do tego jest to metoda odwracalna. Wadami tej metody jest zagrożenie związane z przerwaniem staplera, do tego może dojść do zawężenia połączenia między żołądkiem a jelitem. Może dojść także do wystąpienia ryzyka przeciążenia cukrem. Powoduje także duże zmiany w anatomii. Ciekawą alternatywą jest także liposukcja.

Należy pamiętać, że czasami po operacji zdarzają się pewne powikłania. Jeśli dostrzeżemy u siebie takie objawy jak gorączka powyżej trzydziestu dziewięciu stopni, krwawienie, narastające wzdęcie brzucha, nudności, obrzęk, należy jak najbardziej zgłosić się do lekarza, bo te objawy mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, które zrujnują nasze zdrowie. Warto co jakiś czas odbyć wizytę kontrolną, aby sprawdzić stan swojego zdrowia.Comments are closed.