Laryngolog Kraków

Kolejnym rodzajem bólu uszu jest ten powodowany przez różnice ciśnień. Jeśli w bardzo krótkim czasie przesuwamy się w pionie na przykład w trakcie wzbijania się samolotu lub nurkowania, ciśnienie na zewnątrz bardzo szybko opada lub podnosi się. Przez to na błonę bębenkową jest wywierany bardzo Duzy nacisk. Wynikiem zmiany ciśnień jest bardzo silny ból. Gdy ciśnienie powraca do normy, błona bębenkowa przyjmuje normalny kształt. Ból ustępuje. Warto w trakcie lotu ziewać, ponieważ dzięki temu prostemu czynowi, wyrównuje się ciśnienie w ciele.

Następnym przypadkiem, kiedy ucho jest narażone na uraz jest znalezienie się ciała obcego w nim. Najczęściej problem ten dotyczy dzieci, które mają tendencje do sprawdzania działania wszystkiego, przez co może zdarzyć się, że do ucha włożą takie przedmioty jak monety, ziarna, klocki. Początkowo dana osoba nie odczuwa żadnych dolegliwości, jedynie może słabiej słyszeć, jednak po kilku dniach pojawić się może silny ból, ponieważ w uchu dochodzi do stanu zapalnego. Laryngolog ma za zadanie usunąć obcy przedmiot z ucha, a także dać pacjentowi antybiotyk, dzięki któremu zostanie usunięty stan zapalny. W wielu gabinetach będziesz miał możliwość zbadania swojego słuchu, wystarczy, że poszukasz w Internecie frazy: laryngolog Kraków albo laryngolog Kraków.

Następnym poważnym urazem uszu jest ostre zapalenie ucha, którego przyczyną są bakterie, grzyby, które trafiają do ucha. Przy takim stanie zapalnym dolega nam pieczenie, ból, swędzenie. Z ucha wydobywa się wydzielina, oprócz tego może sie zdarzyć, że osoba cierpiąca z powodu zapalenia ucha, ma także wymioty, bole głowy, gorączkę. W jamie bębenkowej gromadzi się płyn, dlatego tez ból ciągle narasta. Lekarz zwykle przepisuje choremu leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, a także antybiotyk.

Bardzo często spotykany jest także ból w okolicy ucha, który powoduje próchnica, stany zapalne krtani, zmiany zapalne szyjnego odcinka kręgosłupa. Osoba, która cierpi na to schorzenie, odczuwa nie tylko ból związany ze stanem zapalnym w danej części ciała, ale także ból ucha. Lekarz powinienem wiec zbadać uszy, aby sprawdzić, czy tylko ucho jest przyczyna bólu.

 Comments are closed.