Gabinet kosmetyczny Kraków

W dzisiejszych czasach zarówno kobiety jak i mężczyźni zaczynają w sposób szczególny troszczyć się o swoją urodę, dlatego jedną z najsilniej rozwijających się dziedzin w branży usługowej są salony kosmetyczne. Ta prężnie rozwijająca się branża może okazać się kopalnią złota dla przedsiębiorcy. Aby założyć salon nie trzeba mieć kwalifikacji w dziedzinie kosmetyki ani medycyny estetycznej, jednak zachodzi konieczność przestrzegania wielu norm narzuconych przez polskie urzędy.

Osoba, która od niedawna jest w branży, powinna skupić się na zaoferowaniu klientom najpopularniejszych zabiegów takich jak manicure, pedicure, solarium, usługi fryzjerskie. Zaś wraz ze zdobywaniem coraz większego doświadczenia w zarządzaniu salonem, warto poszerzyć ofertę o bardziej skomplikowane usługi. Zachęcamy do wyszukania gabinet kosmetyczny Kraków i odwiedzenia kilku stron, gdzie z pewnością znajdziesz podstawowe informacje na temat każdego z salonu, a także fotografie wnętrz i listę oferowanych usług wraz z cennikami.

Niewielki salon, który będzie proponował klientom podstawowe usługi kosmetyczne można otworzyć już za kwotę 50-70 złotych. Salon nie obejdzie się bez profesjonalnego sprzętu, dlatego zajdzie potrzeba zainwestowania w urządzenia kosmetyczne, fotele do pedicure, urządzenia do kuracji odmładzającej i mikrodermobrazji. Warto również zastanowić się nad franczyzną. Przystąpienie do współpracy z takimi firmami jak Dr Irena Eris, Glamour Studio, Bailine z pewnością zapewni twojemu salonowi dobry start. Dzięki temu nie będziesz musiał inwestować w promocję nowej marki na rynku usług kosmetycznych. Jednak nawet najdoskonalsze urządzenia nie zastąpią miłej, wykwalifikowanej i utalentowanej kadry pracowniczej.

Wystrój salonu, który wpływa na atmosferę panującą w lokalu jest niezwykle ważny i zależy od indywidualnych upodobań jego założyciela.

Warto zastosować ciepłe, pastelowe i jasne barwy, które wprawią klientów odpowiedni nastrój i sprawią, że zechcą oni ponownie odwiedzić nasz salon. Duży nacisk powinien być kładziony na zachowanie czystości, higieny i bezpieczeństwa. Oczywistością jest wymóg doprowadzenia do salony ciepłej i zimnej wody, a także doprowadzenia instalacji kanalizacyjnej. Gabinet kosmetyczny powinien składać się z co najmniej dwóch pomieszczeń: gabinetu, gdzie przyjmowani są klienci, a także poczekalni. Gabinet kosmetyczny może zostać otwarty po uprzednim wyrażeniu zgody przez Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a także oglądu  pomieszczenia musi dokonać SANEPID. Jeśli planujesz w najbliższym czasie otworzyć własny salon kosmetyczny, zobacz jak wyglądają gabinety kosmetyczne prowadzone przez innych.

 Comments are closed.