Dopasuj bluzkę do typu figury.

Odpowiednio dobrana bluzka do typu figury z pewnością podkreśli jej walory i ukryje mankamenty. Oczywiście trzeba najpierw obejrzeć dokładnie swoją sylwetkę w lustrze mając w pamięci, że każde ciało jest piękne o ile wiemy, jak to piękno wydobyć.

Niektórzy uważają, że kobiety posiadające figurę w kształcie klepsydry mogą uważać się za szczęściary, ponieważ jest to kształt zbliżony do ideału. Jednak także on wymaga zakładania odpowiednich bluzek. Tak więc jeśli posiadamy wciętą talię, a nasze biodra i ramiona są bardziej wydatne, warto zakładać takie ubrania, które są wcięte w talii (jak na przykład dobrze skrojone bluzki koszulowe), inaczej sylwetka stanie się ciężka. Jeśli bluzka nie posiada odpowiedniego kroju, ale bardzo się nam podoba, to zawsze można założyć do niej pasek.

Kobieta gruszka mimo drobnej budowy w górnej części sylwetki posiada rozbudowane uda i nogi, co sprawia, że ubiorem należy wyrównać te zaburzone proporcje. Kobiety posiadające kształt gruszki mogą pozwolić sobie na wzorzyste bluzki z dowolnymi ozdobami w postaci dodatkowych falban, żabotów itp. Warto też pod bluzkę założyć usztywniany bieliznę najlepiej typu push-up albo balconette. W przypadku gruszek dozwolone są grubsze i szersze swetry. Kobiety posiadające ten kształt figury znakomicie wyglądają w dekolcie z łódką, natomiast dekoltu w serek powinny jednak unikać.

Kobiety mające figurę jabłka są zaokrąglone w obszarze ramion, brzucha i piersi, podczas gdy ich nogi są szczupłe. Powinny wybierać bluzki damskie  które nie dodadzą im krągłości, a przeciwnie – wysmuklą. Konieczne więc będą kroje zaakcentowane w talii albo pod biustem, a w dolnej części najlepiej nieco rozszerzone. Nie dla jabłek są szalone wzory – panie o tej figurze powinny raczej wybierać bluzki jednobarwne, w kolorystyce stonowanej. Brzmi nudno? Zawsze możesz założyć kolorową biżuterię, która na takim jednolitym tle będzie prezentować się znakomicie. Efekt wyszczuplenia uzyska się także zakładając bluzki z dekoltami typu serek.

Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć figurę ogórka, a więc taką, jaką posiadają modelki. Tylko czy faktycznie byłybyśmy szczęśliwe nie posiadając zaakcentowanych piersi czy pupy? Chyba nie, biorąc pod uwagę, że właścicielki tak ukształtowanych ciał starają się strojem podkreślić swoje kobiece kształty. Jeśli chodzi o bluzki odpowiednie dla kobiet ogórków, to zdecydowanie nie warto kupować ubrań zbyt obcisłych, na przykład z lycry. Lepsze są ubrania luźniejsze, choć warto znaleźć złoty środek i nie przesadzać z ich szerokością. Podobnie jak w przypadku figury gruszki można pozwolić sobie na różne zdobienia dodatkowymi warstwami materiału, takimi jak żaboty czy falbany. Z pewnością nie zaszkodzą także marszczenia czy dodatkowe kieszenie. Można także ubierać kilka warstw. Bardzo dobrze będą się także prezentować zarzucone na bluzkę szale.

Niezależnie od typu sylwetki należy cieszyć się ze swego ciała i po prostu poznać triki umożliwiające wydobycie ze swojej sylwetki wszystkiego tego, co najlepsze. W ten sposób zyskamy zarówno atrakcyjny wygląd jak i pogodny nastrój.Comments are closed.